8 powodów dlaczego nie realizujesz marzeń

Trudno znaleźć osobę, która w głębi serca nie chce realizować swoich pragnień, marzeń, osiągnąć sukcesu, na jakim najbardziej jej zależy. Jednakże z jakiegoś powodu napotykamy na blokady, by żyć życiem jakiego chcemy.


Często są to podświadome blokady (jeśli chcesz je odkryć, popatrz tutaj). Ale równie często możemy doszukiwać się tego, co jest z nami nie tak, ale tak naprawdę odpowiedź jest dużo prostsza.

Główne powody braku realizacji marzeń

1.

Brak działania
Jeśli robisz cały czas to samo i oczekujesz, że coś się zmieni – skazujesz się na rozczarowania. Osiągnięcie sukcesu jest tak naprawdę bardzo proste – potrzebujesz wykonywać działania, by się do realizacji tego, czego pragniesz, przybliżyć. A jeśli działasz, a nadal nie masz rezultatów, potrzebujesz wyciągnąć wnioski, dostosować swoją strategię i robić więcej lub inaczej.

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Albert Einstein

2.

Brak konsekwencji

Tak jak przestrzeganie eliminacyjnej diety tylko w 50% przypadków. Nie da Ci ona tak szybkich efektów jak wtedy, gdy podążasz za wskazówkami dietetyka w pełni…  Tak samo robienie kilku kroków do przodu i kilku w tył. Nie pozwoli Ci to osiągnąć celu swojej podróży tak szybko, jakbyś tego chciał/a…

Zasada jest prosta. Im więcej dobrych dla Ciebie działań będzie Twoją rutyną, tym szybciej osiągniesz swój cel.

3.

Zbyt wiele celów

Tak jak posiadanie zbyt dużej ilości szefów w pracy, nie sprzyja skupieniu na wykonywaniu konkretnych działań… tak jak posiadanie kilkorga dzieci, które mają inne potrzeby do zaspokojenia w danej chwili wymaga wybrania priorytetów (jeśli jesteś rodzicem, wiesz o czym mówię;)) … Tak samo posiadanie zbyt dużej ilości celów nie sprzyja ich realizacji.

Ja wiem – jest w nas ambicja, wyznaczamy sobie długie listy „to do”… chcemy osiągać wciąż więcej, sięgać wyżej. Tylko czasem warto się zatrzymać i zauważyć, że rozpraszanie się na wiele kierunków może być bardzo skuteczną strategią autosabotażu i powstrzymywania się tak naprawdę przed robieniem tego, czego wymaga od nas rozwój i wychodzenie poza strefę komfortu.

Nie rozpraszaj się zbyt dużą ilością celów. Priorytetyzuj, deleguj, a czasem wykreślaj ze swojego kalendarza to, co nie sprawia Ci radości ani nie prowadzi gdzie chcesz dojść. Oszczędzaj swoją energię, bo potrzebujesz jej na spełnianie swoich prawdziwych pragnień.

4.

Niejasne cele

Jeśli nie masz pewności co do tego, czego naprawdę chcesz, Twoje rezultaty będą ograniczone. Samo poznanie tego, czego naprawdę pragniesz (i nie tylko na poziomie logicznym, ale przede wszystkim na podstawie tego, co czujesz) jest kluczem do wyznaczenia działań, które Cię do tego doprowadzą.

Im więcej szczegółów, tym lepiej. Najlepiej jeśli masz je zapisane I określone co dokładnie musiałboby się wydarzyć, by uznać, że zostały osiągnięte.

5.

Limitujące przekonania

Wątpliwości i niepewność względem tego czy jesteś w stanie osiągnąć to, o czym marzysz, na ile jesteś tego warta, na ile jest to dla Ciebie dostępne… to wszystko są przekonania. Mogą Cię wspierać albo Cię blokować.
Negatywne myśli wpływają na negatywne rezultaty.

Ja o tym często piszę, ale naprawdę większość naszych decyzji nie pochodzi z poziomu świadomego, ale z nieświadomego. Działamy na autopilocie. I jeśli do tej pory nie znajdujesz w sobie determinacji do tego, by działać pomimo przeciwności, wydaje Ci się, że wciąż Cię coś blokuje – to powiem od razu: blokada jest w Tobie, nie w świecie zewnętrznym.

I warto je usunąć, by spełniać marzenia.
By poznać co Cię może blokować, kliknij tutaj.

6.

Brak korzystania z wiedzy i doświadczenia innych

Bez względu na to czy chcesz zarabiać określoną sumę pieniędzy miesięcznie, mieszkać w egzotycznym kraju czy zamienić swoją pasję do gotowania na pracę zapewniająca Ci wolność finansową, zwykle jest ktoś, kto już tego dokonał.

Możesz zapytać ich o radę, czytać ich życiorysy, by wyciągnąć dla siebie ważne inspiracje, poznać lepiej ich wyzwania i to, jak sobie z nimi poradzili. Taka pomoc, wsparcie może być nieocenione na drodze do realizacji swoich pragnień.
Bo na pewno pokazuje, że jest to możliwe i wykonalne.

7.

Zbytnie przywiązanie do strategii lub metod, które są w Twoim przypadku nieskuteczne

Skupiaj się na swoim celu, ale unikaj przywiązywania się do strategii jego osiągnięcia. Strategia jest po to, by ustrukturyzować nasze działania. Ale jeśli przestaje działać, my nie czujemy się dobrze ją realizując, to potrzebujemy ją zmienić. Po prostu.

Elastyczność w dopasowywaniu się do zmieniających się warunków wokół nas to jedna z bardziej wartościowych cech, jakie możemy wykorzystywać w tych czasach.

I nie ma takiej strategii, która działa w każdej sytuacji. Chyba, że naszą strategią jest ciągłe dopasowywanie działań do warunków, które pojawiają się w naszym życiu, biznesie.

8.

Lęk

Może on przybierać różne postacie. Lęk przed porażką. Przed sukcesem. Przed opiniami innych lub ich reakcją na to jak zobaczą nasze działania, które podejmujemy, by zrealizować nasze marzenia. Strach przed utratą stabilności finansowej… Albo lęk przed tym, że nie mamy w sobie tego, co potrzeba, by taki sukces, jakiego pragniemy, odnieść.

Mniej rozpoznawanymi rodzajami lęku są: ciągłe zmęczenie, prokrastynacja, zapominanie o tym co mamy zrobić, brak motywacji.

  • Odkrycie źródła lęku pozwala uczynić go łatwiejszym do przezwyciężenia. Czego tak naprawdę się obawiasz? I z czego to wynika?

Jeśli gotowa jesteś pozbyć się tego, co Ci przestało służyć, a jeszcze nie poznałaś mojego programu Magia Myśli, kliknij poniżej i dowiedz się więcej. W ciągu najbliższych 5 tygodni przerobisz wiele aspektów związanych z powstrzymywaniem się przed sukcesem (od lęku przed porażką czy sukcesem po lęk przed krytyką innych po zamartwienie się o finanse).

Miej jasność co jest Twoim prawdziwym celem, by mieć motywację do poświęcenia swojego czasu i energii na jego realizację. Wyzwania są po to, by nam pokazywać jak wiele zasobów mamy w sobie, albo dostępnych jest na wyciągnięcie Twojej ręki. I choć nie mamy wpływu na zewnętrzne wobec nas okoliczności, mamy wpływ na nasze podejście. Tak samo jak z pogodą – nie mamy wpływu czy danego dnia będzie słońce czy deszcz. Ale mamy wpływ jak się do tego przygotujemy i jak się ubierzemy. Bo nie ma złej pogody. Jest tylko nieodpowiedni ubiór.

I tak samo jest z naszym podejściem…

Na wiele sytuacji możesz się przygotować, wyciągać wnioski z uzyskiwanych wyników i lepiej dopasować swoje działanie na przyszłość.

PS: A jak jest u Ciebie? Z jakiego powodu Ty nie realizujesz w pełni swojego potencjału? I co by się musiało wydarzyć, by od teraz, od dziś to zacząć zmieniać?

Kategorie
WEŹ UDZIAŁ W BEZPŁATNYM KURSIE
Witaj!
Witaj!

Wspieram w zmianie, byś mogła osiągać to, na czym naprawdę Ci zależy. Byś mogła być niezależną. Byś zarabiała na tym, co kochasz robić.  Przeczytaj więcej o mnie