Często krytykujesz i nie doceniasz siebie? Poznaj 5 sposobów na zmianę mindsetu w postrzeganiu własnej osoby

Akceptować siebie to być po swojej stronie, być swoim sprzymierzeńcem. W znaczeniu najbardziej podstawowym samoakceptacja odnosi się do poszanowania i troski o siebie, które wynikają z faktu, że jestem żywą i świadomą istotą

Nathaniel Branden

Dzięki akceptacji siebie świadomie kreujemy własne życie, w oparciu o zaufanie i szacunek do własnej osoby. Jesteśmy dla siebie przyjacielem, sprzymierzeńcem, wsparciem.

Samoakceptacji uczymy się wraz z wiekiem. Ale również przejmując wzorce po naszych rodzicach i/lub opiekunach, autorytetach z dzieciństwa. Jeśli czasem jesteś dla siebie wrogiem, największym krytykiem, odczuwasz w sobie wątpliwości, nie podobasz się sobie i nie chcesz być taka/i, jaka/i jesteś – zastanów się, z czego wynika Twój zakrzywiony obraz siebie.

Musisz wiedzieć, że brak akceptacji siebie (co ważne, wraz ze wszystkimi zaletami, ale i słabościami!) powoduje, że wyrządzasz sobie krzywdę. Miłość do własnego ciała, umysłu i predyspozycji to postawa, dzięki której przyciągniesz do siebie osoby wypełnione akceptacją i szacunkiem.

KIM JESTEŚ w sytuacjach, kiedy wszystko się udaje, ale przede wszystkim, kiedy NIE IDZIE PO TWOJEJ MYŚLI, pokazują Ci PRAWDĘ o Twoich przekonaniach na swój temat.

Zastanów się, jak często mówisz o sobie źle. Na ile Twoje przekonania wspierają Cię w realizacji celów? Jeśli widzisz potrzebę zmian, to najlepszy czas na taką prace w sercu i umyśle jest TU i TERAZ!

Poczucie pewności siebie i samoakceptacji ma realny wpływ na podejmowane przez nas decyzje i zdolność do odnoszenia sukcesów.

Na przykład: jeśli uważasz, że nie radzisz sobie z rozmowami z nieznajomymi, możesz unikać sytuacji towarzyskich, w których występują osoby, których nie znasz. W rezultacie możesz przegapić swoją największą szansę na spotkanie z miłością swojego życia, obiecującym partnerem biznesowym lub przyjacielem na całe życie.

Zmień swój obraz siebie dzięki zaproponowanym przeze mnie 5 sposobom.

Ale jeśli chcesz POCZUĆ SIĘ PEWNIEJ JUŻ (a nie “kiedyś-tam” w przyszłości) – zapraszam Cię do programu “Magia Myśli – Prawdziwa Pewność Siebie“.

Praca z podświadomością daje efekty jak żadna inna. To nie kurs z przekazywaniem wskazówek ani zgłębianiem wiedzy. TO DOŚWIADCZENIE!

1. Zmień swoje nawyki.

Istnieje wiele nawyków, które powodują, że czujemy się źle we własnej skórze. Czas, abyś je zweryfikował/a i przekształcił/a we wspierające, dodające energii działania. Jak tego dokonać? Stań się swoim najlepszym przyjacielem. Sam/a sobie pokaż na ile jesteś dla siebie ważna/y.

Stwórz listę nawyków, które działają na Ciebie negatywnie i zastąp je czynnościami, dzięki którym będziesz rosnąć. Bycie perfekcyjną/ym to nierealny cel, dlatego nie stawiaj sobie poprzeczki zbyt wysoko.

Nikt nie jest idealny, ale może kochać siebie wraz z niedoskonałościami. Bo każdy z nas je ma! Niedoskonałości nadają nam charakteru i odmienności. Sprawiają, że się uzupełniamy, że jesteśmy jako ludzie sobie wzajemnie potrzebni.

Nawyki, które wprowadzisz do swojego życia, mają na celu zmianę Twojego sposobu myślenia poprzez skupienie się na swoich potrzebach, na tym co daje Ci energię, a co ją zabiera. Pozytywne nawyki budują piękne sukcesy. Dlatego staraj się wybierać dla siebie to, co najlepsze.

2. Sporządź listę wartości, którymi kierujesz się w życiu.

Jeśli nie czujesz się wystarczająco pewna/y siebie, prawdopodobnie nie określiłaś/eś jakimi wartościami kierujesz się w życiu. Postępowanie w zgodzie z własnymi wartościami dodaje nam pewności siebie i wzmacnia podejmowane decyzje. Każde działanie wychodzi wtedy ze środka, powoduje, że czujemy się dobrze, spójnie. Pomyśl co w życiu cenisz najbardziej.

I jakie są Twoje granice. Bo jesteśmy dużo bardziej asertywni i stawiamy zdrowe granice, kiedy dokładnie wiemy z czym się zgadzamy, a z czym nie. A przede wszystkim DLACZEGO. Ale o tym w kolejnym punkcie…

3. Określ zachowania, których już nie chcesz u siebie i innych.

Jak zachowuje się osoba, którą chcesz się stać? Jakie decyzje podejmuje? Jakie działania wybiera? A czego nigdy nie robi?

Czy jest osobą, która przyjmuje słabo płatne zlecenia po godzinach, tylko po to, by ktoś o niej nie pomyślał źle? Czy podjada przekąski w środku nocy, a potem ma problemy z zaśnięciem? Jakie cechy są dla niej najważniejsze? Popatrz na siebie z boku i ustal nowe, własne standardy, których od teraz nie będziesz naruszać.

Przeanalizuj swoje relacje i sprawdź na jakie zachowania ze strony innych, nie chcesz już pozwolić. Świadomość tego, czego naprawdę chcesz, pozwoli Ci poczuć się pewniej. Dodatkowo mniej będziesz narzekać na sytuacje, które Cię spotykają.

Umiejętność stawiania granic sobie i innym to ważna lekcja życiowa, która zmienia nie tylko nasze relacje osobiste i biznesowe, ale także nawyki. Stawianie granic wiąże się mocno z podjęciem TEJ konkretnej decyzji, która będzie prowadzić do zmiany. 

4. Naucz się przyjmować i celebrować sukcesy.

Im więcej sukcesów osiągniesz, tym pewniej będziesz czuć się na co dzień. Dlatego tak ważne jest, abyś nauczył/a doceniać siebie nawet za małe kroki, które wykonujesz. Uczyń progres łatwym i wynagradzaj się za pracę, którą wkładasz w kreowanie swojego wizerunku i biznesu. Wyznaczaj małe cele i realizuj je. Świętuj i bądź wdzięczna/y za to, co masz. Pokaż sobie, że możesz konsekwentnie odnosić sukcesy. Gdy Twoja podświadomość przyzwyczai się do świętowania sukcesów, będziesz mieć  więcej samozaparcia, by do nich dążyć. 

5. Spędzaj czas z ludźmi, którzy Cię kochają, ale przede wszystkim szanują.

Bez względu na nawyki, które wprowadzisz do swojego życia, otaczaj się osobami, które będą wspierać Cię w dążeniu do pozytywnych zmian. Czasami bywa tak, że to zdanie innych osób zniekształca obraz nas samych. 

Jeśli w swoim otoczeniu widzisz oznaki braku szczerości, szacunku i wsparcia, zastanów się, czy te relacje Ci służą. A jeśli nie, to co możesz zrobić, aby zaznaczyć swoje granice i spowodować zmianę bliskich względem Twojej osoby. Unikaj osób, które są negatywne, niemiłe lub niewspierające.

Ty jesteś najważniejsza/y. Otoczenie, którym się otaczasz, kształtuje Twoje wybory.

A teraz, odpowiedz na pytanie: Od czego zaczniesz? Który pomysł z Tobą najbardziej rezonuje?

Kategorie
WEŹ UDZIAŁ W BEZPŁATNYM KURSIE
Witaj!
Witaj!

Wspieram w zmianie, byś mogła osiągać to, na czym naprawdę Ci zależy. Byś mogła być niezależną. Byś zarabiała na tym, co kochasz robić.  Przeczytaj więcej o mnie