“Nie lubię swojej pracy” – zobacz dlaczego

Czujesz brak motywacji do pracy? Nie chce Ci się już starać? Trudno Ci wstać rano, by wyjść do biura? Czujesz niechęć do kolejnych, narzuconych Ci “z góry” obowiązków i nowych projektów? Co odpowiadasz na bliskim na pytanie: “Jak u Ciebie w pracy”?

Jak pokazują badania Deloitte, większość z nas (aż 80%!) nie lubi swojej pracy. Jak to możliwe? Przecież wybór ścieżki zawodowej to Twoja własna, niezależna decyzja. Czy tak jednak jest naprawdę?

Wielu z nas podejmuje taką, a nie inną pracę ze względu na oczekiwania innych, wymagania rynku, aktualne zapotrzebowanie firm albo gdy w danym momencie widzą gdzieś swój kierunek rozwoju. Jednakże gdy okazuje się, że to nie jest “TO”, boją się zmian, podjęcia odważnych decyzji i wolą pozostawać w sytuacji, która po jakimś czasie wydaje im się już bez wyjścia.

Ciekawe jest dla mnie, że potrafimy godzinami chodzić po sklepach, żeby wybrać nową sukienkę na wesele znajomych albo spędzamy tygodnie na analizowaniu który telefon komórkowy będzie dla nas najlepszym wyborem, a brakuje nam czasu i chęci na to, by zastanowić się nad samymi sobą… Poznać co nas teraz interesuje, co nas motywuje, gdzie są nasze prawdziwe talenty, na jakim stanowisku moglibyśmy być najlepsi, bo spełniałoby ono nie tylko nasze ambicje, ale zgodne byłoby z tym, kim naprawdę jesteśmy, na którym moglibyśmy realizować swój największy potencjał.

W pracy spędzamy większą część naszego dnia. Z tego powodu świadome zaplanowanie swojej ścieżki zawodowej to jedna z najlepszych inwestycji, jaką możemy dla siebie zrobić. I jedna z najciekawszych wypraw do wnętrza siebie.

Zachęcam Was do oglądnięcia mojego PIERWSZEGO (jejjjj, brawo ja!!!:))) filmiku, który kiedykolwiek nagrałam, w którym trochę więcej mówię:

  • po pierwsze – co mnie w ogóle skłoniło do takiego wyjścia poza strefę mojego komfortu
  • przede wszystkim jednak po drugie – pokazuję kilka narzedzi jak lepiej poznać siebie:
    jakie są nasze wartości,
    co jest naszą pasją,
    jakie są nasze umiejętności.
    A to wszystko, byśmy mogli lepiej planować to, czym zajmujemy się na co dzień. Wtedy będzie przynosić nam to o niebo większa satysfakcję i będziemy czuć, że jesteśmy “na swoim miejscu”.

Zapraszam i nie bądźcie zbyt surowi w swojej ocenie! Z każdym filmikiem będę lepsza;) Jak w życiu – im więcej razy próbujesz, tym lepiej wychodzi;)

Tutaj znajdziecie link do: pliku z przykładowymi wartościami.
Tutaj linki do stron z testem 16 typów osobowości oraz Strengthsfinder, o których mówię w filmiku.

Jestem bardzo ciekawa co myślicie, co uważacie za najbardziej wartościowe z poruszanych kwestii, co być może Was zaskoczyło. Dajcie znać w komentarzach jakim typem osobowości jesteście i jaka jest Wasza mieszanka talentów – jestem bardzo ciekawa!

Do kolejnego razu!

Kategorie
WEŹ UDZIAŁ W BEZPŁATNYM KURSIE
Witaj!
Witaj!

Wspieram w zmianie, byś mogła osiągać to, na czym naprawdę Ci zależy. Byś mogła być niezależną. Byś zarabiała na tym, co kochasz robić.  Przeczytaj więcej o mnie