Zacznij… zanim będziesz gotowa

Jak długo czekasz na ten moment, kiedy będziesz w końcu gotowa, by zacząć spełniać swoje marzenia? By zacząć działać? By zacząć aktywnie realizować to, do czego zachęca Cię Twoimi marzeniami serce?

Czekanie to stan, w którym jest pewien rodzaj braku sprawczości, bezsilności.

Nie twierdzę, że nie mamy w jakiś momentach swojego życia czekać na to, co ono nam przyniesie. Czekanie jest często bardzo uwalniające…

Mówię bardziej o pozostawaniu w stanie czekania, które sprawia, że mamy wrażenie jakby czas i życie przeciekało nam między palcami. Gdzie czekanie nas osłabia, jest jakimś zamrożeniem w stanie „nic-nie-robienia”, które powoduje naszą frustrację.

Zacznij... zanim będziesz gotowa

Jeśli czekasz na perfekcyjny moment,

pamiętaj, że TO TU I TERAZ.

Unikaj marnowania czasu, skupiając się na tym, by wyczuć kiedy będziesz na coś gotowa…


Z jakiego powodu?

Bo…

1. Możesz nigdy nie być gotowa

Funkcją naszego logicznego umysłu jest szukanie zagrożeń, by się do nich przygotować. To nasza natura. Z tej perspektywy nigdy nie będziesz mieć poczucia, że jesteś w pełni gotowa.  

Jaki jest pierwszy, najmniejszy krok?

To wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, by zacząć działać

Po prostu go zrób. Bo potem pojawi się kolejny. I kolejny. To jak wchodzenie po schodach. Potrzebujesz wejść na kolejny stopień, by dotrzeć na górę.

2. Nie ma czegoś takiego jak perfekcyjny czas

Jeśli będziesz czekać na tą perfekcyjną chwilę, jest duże prawdopodobieństwo, że ona nigdy nie nastąpi. Zawsze pojawi się jakaś wymówka. A Twój umysł przyzwyczajony, że ta wymówka na Ciebie działa, będzie Cię coraz skuteczniej powstrzymywał przed działaniem. Bo tak wypełnia swoją funkcję – zatrzymuje Cię przed niebezpieczeństwem, którym jest każda zmiana.

3. Im wcześniej zaczniesz, tym wcześniej odniesiesz swój sukces

Jest ogromna ilość plusów, jeśli zaczniesz działać już. Być może najprostszym skutkiem jest to, że szybciej zaczniesz podróż, tym jest dużo większa szansa, że szybciej dotrzesz do celu.

4. Sabotujesz się mówiąc, że nie wiesz wystarczająco dużo

Najlepiej jest oczywiście wiedzieć wszystko, ale na ile to jest realne? Ciągłe zdobywanie wiedzy może mieć źródło w poczuciu, że nie jesteś jeszcze wystarczająco… (no właśnie – skuteczna, oczytana, doświadczona…itd.)

A to ograniczające przekonanie, które paradoksalnie blokuje Cię przed staniem się bardziej skuteczną, oczytaną, doświadczoną. Bo będziesz lepsza wykonując działanie, a nie kiedy przeczytasz kolejną książkę albo zdobędziesz kolejny certyfikat.

Jeśli nie wiesz jakie są Twoje ograniczające przekonania, polecam kliknij tutaj, by odkryć swoje blokady.

odkryj co cię blokuje

5. Ludzie odnoszący sukcesy podejmują decyzje szybko i nie oglądają się za siebie. 

Ludzie, którzy wciąż marzą o sukcesie, ale nie podejmują żadnych konkretnych działań, by go osiągnąć, mają trudności w decydowaniu. Często czują wewnętrzny konflikt, który ma źródło w lęku.

Przed podjęciem ważnej dla siebie decyzji, rozważ możliwe scenariusze, wyobraź sobie jak się będziesz czuć w każdej z sytuacji, ale również wyznacz czas, do kiedy daną decyzję potrzebujesz podjąć.

To da Ci potrzebną perspektywę. Uniemożliwi Twojemu umysłowi wynajdywanie powodów na to, żeby przesunąć działanie w czasie.

Trenuj również podejmowanie decyzji w różnych codziennych sytuacjach, by być w tym coraz lepszym/ą (np. zaczynając pod wyboru tego co zjesz na obiad albo który krem kupisz – niebieski czy czerwony). Bo decyzyjność można sobie wypracować.

I choć w danym momencie może nam się wydawać, że źle podjęta decyzja może mieć tragiczne skutki, to patrząc na nią z perspektywy, może się okazać, że ten wybór kremy wcale nie był aż tak bardzo znaczący, jak nam się w danym momencie wydawało.

6. Im szybciej zaczniesz działać, tym więcej się nauczysz.

Działanie daje rezultat. Szybciej się uczysz, kiedykolwiek podejmujesz działanie.  
Trudno jest osiągać rezultaty, gdy siedzisz na kanapie zastanawiając się co jeszcze musisz zrobić, żeby się zmobilizować do działania… Po prostu…

7. Działanie motywuje

Większość osób błędnie wierzy, że trzeba motywacji, żeby zacząć działać Kiedy nie ma motywacji, działanie nie jest możliwe.
A jest wręcz odwrotnie. To działanie inspiruje, motywuje do dalszych kroków. To czysta fizyka. Ciało wprawione w ruch ma tendencję do pozostawania w ruchu.


Jeszcze czekasz?

Prawie pewne jest, że czujesz jakiś lęk związany z jakimś aspektem realizacji swoich celów. Być może boisz się co się stanie jak Ci się nie powiedzie. Albo wręcz odwrotnie – przerażają Cię konsekwencje, jeśli osiągniesz swój sukces… Jak zmieni się Twoje życie, Twoje relacje, Twoja sytuacja.

Bo tak, jak nie zaczniesz działać, prawdopodobnie pozostaniesz tam, gdzie jesteś.

Mam dla Ciebie propozycję – bez względu na to jaki jest powód Twojego czekania, wstrzymywania się przed działaniem – wypróbuj ten 5-tygodniowy program programowania umysłu, by zmienić swoje nastawienie do działania.

Obiecuję – po 5 tygodniach regularnego słuchania, Twoje podejście się diametralnie zmieni – to właśnie Magia Myśli SUKCESU!

Weź głęboki oddech… Wdech… I wydech…

Prawda jest taka, że nigdy nie będziesz w 100% czuć się komfortowo, by zacząć działać. Chodzi o to, by czuć się coraz bardziej komfortowo z dyskomfortem – i działać mimo to <3

 

Kategorie
WEŹ UDZIAŁ W BEZPŁATNYM KURSIE
Witaj!
Witaj!

Wspieram w zmianie, byś mogła osiągać to, na czym naprawdę Ci zależy. Byś mogła być niezależną. Byś zarabiała na tym, co kochasz robić.  Przeczytaj więcej o mnie